Baza - wieża

Baza – siedziba Psiego Patrolu

Baza 

Baza to wielopoziomowa, wysoka wieża, centrum dowodzenia i miejsce spotkań członków drużyny Psiego ParoluSzczeniaki i Ryder spotykają się w wieży i przygotowują do misji ratowniczych.

Wieża ma kilka poziomów i charakterystycznych miejsc: parter, garaż, hol, centrum obserwacyjne, windę, zjeżdżalnię i rura strażacka.

 

 

 

Parter

Na parterze bazy mieszczą się budy szczeniaków. Gdy sytuacja tego wymagaja budy zamieniają się w pojazdy używane przez pieski w akcjach. Gdy obowiązki wzywają, specjalny obrotowy mechanizm ustawia budy u wylotu zjeżdżalni, tak, aby pieski z łatwością mogły w nich wylądować.

 

Garaż

Garaż mieści się w dolnej części bazy, na parterze. Pieski naprawiają w nim swoje pojazdy, a Ryder prawie zawsze parkuje w garażu swój quad.

 

Hol

Oprócz garażu, na parterze mieści się duży hol, w którym pieski niekiedy spotykają się i przygotowują do misji. Hol jest dość rzadko wykorzystywany. Głównym elementem holu jest duża winda wwożąca pieski do centrum obserwacyjnego.

 

Winda

Winda łączy hol bazy z centrum obserwacyjnym. W połowie drogi, tuż za dużym logo Psiego Patrolu znajduje się ukryty Pokój Zmian, w którym szczeniaki przemieniają się w gotowe do akcji pieski ubrane we właściwe dla każdego stroje. Zamiana strojów odbywa się zanim drużyna dotrze do centrum obserwacyjnego.

Docierając do centrum obserwacyjnego szczeniaki wyskakują z windy i zawsze ustawiają się w jednakowej kolejności w szeregu: Marshall, Zuma, Rubble, Chase, Rocky i Skye.

Niemal w każdym odcinku, kiedy pieski wsiadają do windy, jako ostatni wpada do niej z hukiem Marshall, który jest największym niezdarą spośród wszystkich członków drużyny.

 

Centrum obserwacyjne

Baza to przede wszystkim centrum obserwacyjne, zajmuje ono najwyższe piętro wieży. To tu drużyna Psiego Patrolu monitoruje całe miasto sprawdzając czy jest bezpiecznie lub czy nie wydarzyło się coś, co wymaga interwencji szczeniąt i Ryder’a.

Najważniejszym elementem znajdującym się w centrum obserwacyjnym jest duży ekran. Opuszcza się on z sufitu w sytuacji, gdy Ryder ma podjąć decyzję o rozpoczęciu misji i wyborze piesków mających wziąć w niej udział.

W obserwatorium znajduje ponadto mnóstwo czujników, sygnalizatorów i kontrolek informujących o zdarzeniach w mieście. Są też urządzenia łączące odznaki szczeniaków z bazą i szczeniaki pomiędzy sobą.

Na dachu umieszczony został wielki teleskop obserwujący Adventure Bay. 

 

Zjeżdżalnia

Zjeżdżalnia umieszczona na zewnątrz wieży łączy centrum obserwacyjne z parterem. Kiedy w centrum obserwacyjnym zapadają decyzje o rozpoczęciu misji ratowniczej, dzięki zjeżdżalni  drużyna Psiego Patrolu może szybko dostać się na dół, wprost do swoich pojazdów.

 

Rura

Rura łączy centrum obserwacyjne z garażem zlokalizowanym na parterze. Zwykle zjeżdża nią Ryder do swojego quadu, aby pojechać na akcję ratowniczą. Zjeżdżając rurą w dół, na wysokości logo Psiego Patrolu, znajduje się ukryty pokój, w którym Ryder szybko zakłada strój używany w czas misji.