PSI PATROL (ang. Paw Patrol) – kanadyjsko – amerykański serial animowany stworzony przez Keitha Chapmana. Wyprodukowany przez Spin Master Entertainment i Nickelodeon Productions. Serial wykonany techniką trójwymiarową CGI.

Światowa premiera serialu miała miejsce 12 sierpnia 2013 roku na amerykańskim Nickelodeon. W Polsce premiera odbyła się 4 listopada 2013 roku na antenie Nickelodeon Polska.

 

Serial opowiada o przygodach siedmiu szczeniąt, którym przewodzi dziesięcioletni chłopiec, Ryder (wymawiane: rajder). Razem tworzą drużynę o nazwie Psi Patrol. Bohaterowie to Chase, Marshall, Rubble, Rocky, Zuma, Skye i Everest (dołączyła do drużyny w 2 Sezonie, w odcinku Nowy Piesek).

Każdy z piesków ma przypisane indywidualne cechy, na przykład Chase (wymawiane: czejs) to pies policyjny, Marshall (wymawiane: marszal) to pies strażacki, Skye (wymawiane: skaj) to pies od zadań w powietrzu (więcej informacji o bohaterach). Zuma to specjalista do zadań w wodzie, Rocky (wymawiane: roki) to wielki miłośnik recyklingu, Rubble (wymawiane: rabul) operator koparki, spychacza i innych urządzeń budowlanych. Oprócz typowych dla każdego pieska cech, każde ze szczeniąt posiada swój pojazd, ekwipunek wykorzystywany w akacjach ratowniczych i odznakę służącą do identyfikacji pieska i komunikowania się z pozostałymi członkami drużyny, z Ryder’em i Wieżą Kontrolną. 

Akcja serialu toczy się w miasteczku Adventure Bay.

Drużyna Psiego Patrolu

Drużyna Psiego Patrolu

 

 

 

 

 

 

 

Logo Psi Patrol

Logo Psi Patrol

Ryder - przewodnik drużyny piesków

Ryder – przewodnik drużyny piesków

Wieża kontrolna, Psi Patrol

Baza treningowa, Psi Patrol

 

 

 

 

 

 

 

Adventure Bay, miasteczko - dom Psiego Patrolu

Adventure Bay, miasteczko – dom Psiego Patrolu

Pojazd, Psi Patrol

Pojazd, Psi Patrol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Psi_patrol